Procházka sady v Hradci Králové

Procházka sady v Hradci Králové

Jiráskovy sady

Jiráskovy sady

Jiráskovy sady najdeme doslova v centru města – kousek od Velkého náměstí, v sousedství nábřeží Labe a hned vedle zimního stadionu. Sady mají tvar trojúhelníku a jejich přirozenou hranicí je soutok Labe a Orlice. Významné jsou svými vzácnými dřevinami, ale i unikátním dřevěným kostelíkem Sv. Mikuláše anebo hudebním pavilonem.

Jiráskovy sady
Žižkovy sady

Žižkovy sady

Žižkovy sady jsou park, který je od jihu ohraničen terasami Starého města a na severu třídou Československé armády. Vznikl v roce 1905-1907 podle plánů Františka Thomayera. Tento park má v centrální části travnatý parter s kruhovou fontánou. Západním i východním směrem jsou kruhové zvýšené záhony, jež jsou pravidelně osazovány letničkami.

 

Žižkovy sady
Šimkovy sady

Šimkovy sady

Šimkovy sady jsou nejrozsáhlejším královehradeckým parkem, které mají rozlohu 18ha a jeho návrh zpracoval J. Gočár v roce 1925. Park je v anglickém stylu a je doplněn několika umělými jezírky. Jeho jižní hranici tvoří pozůstatek pevnostních zdí. Sady mají zajímavou historii, například v době krize byl tento park přirovnáván k pražské Hladové zdi, protože zde pracovali nezaměstnaní, aby získali nárok na finanční podporu.

Šimkovy sady

Vydejte se za zážitky

Přinášíme Vám tipy na výlety a aktivity